czwartek, 13 listopada 2014

AKCJA! PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT! 6 tygodni do Świąt - a Ty co masz zamiar zrobić w tym czasie?

Zostało 6 tygodni do Bożego Narodzenia. To dużo i mało jednocześnie. Dlatego myślę, że warto się już dzisiaj zastanowić jak wykorzystać dobrze te 6 tygodni, co w tym czasie zrobić, jak się zmobilizować, czego nam brakuje. 
źródło Love Nordic Design

Żeby nie przegapić niczego będę u siebie  na blogu i dla siebie, dla własnej mobilizacji, co tydzień w każdy czwartek od dzisiaj do 18 grudnia umieszczać moje plany na przygotowanie do Świąt oraz propozycje na dobre wykorzystanie tego czasu. 
Będzie organizacyjnie, będzie kulinarnie, trochę motywacyjnie i duchowo.

Dzisiaj 13 listopada, piękna data. Wiem, wiem - to jeszcze listopad. Do Świąt daleko. Jednak chcąc się dobrze do nich przygotować zaczynam już teraz. A do Was należy wybór czy będziecie tydzień przed Wigilią biegać po sklepach w poszukiwaniu prezentów, zmęczone, w tłumie ludzi, narzekając na gwar i nieustającą "Last Christmas" w tle. Czy może już na spokojnie będziecie mogły się zająć przyjemnościami, które same zostawicie sobie na koniec - ozdobami domowymi, spacerami po Jarmarku Bożonarodzeniowym, spotykaniem Przyjaciół a może leniuchowaniem przy kominku?
źródło weheartit.com

źródło Love Nordic Design


U mnie w planach jeszcze mamy sporo spraw związanych z wykończeniem mieszkania a także już wkrótce oficjalna parapetówka. A zatem w tym tygodniu zastanawiam się nad pomysłem świątecznym na wystrój domu - ponieważ mieszkanie jest nowe to muszę przejrzeć dekoracje, które miałam w moim małym mieszkanku. Ze względu na dużo większą powierzchnię z pewnością będziemy musieli coś dokupić (będzie duża choinka to już wiem:)) poza tym będę wkrótce robiła nowy wieniec świąteczny na drzwi (mój "panieński" był różowy, więc odpada:)).
źródło digsdigs.com
Zatem poprzeglądam internet i allegro w poszukiwaniu inspiracji, może też złożę już w tym tygodniu jakieś zamówienia (tak aby był czas na dojście paczek), wybieram też kolor przewodni i chciałabym zamówić kartki świąteczne - zgodnie z tradycją w grudniu wysyłam także życzenia papierowo, mają dla mnie wartość sentymentalną, zupełnie inną niż smsy czy maile. Na elektroniczne życzenia mogę sobie pozwolić w relacjach zawodowych, ale Rodzina i Przyjaciele zasługują na coś więcej:)
Macie jeszcze wątpliwości, że już niewiele czasu zostało? Tak szczerze mówiąc to atmosfera świąt to jest to co kocham i lubię się cieszyć tym klimatem, muzyką, refleksjami, zimowymi wieczorami i świątecznymi kolorami. Lubię spotkania z Rodziną i Przyjaciółmi, lubię drobne prezenty, lubię wieczorne spacery do Kościoła i weekendowe wypady na narty, lubię wszystko co świąteczne.

Dziękuję za ten czas, za to, że mogę się nim cieszyć, za to, że mogę go świadomie przeżywać. Wybrałam to sama - to dużo fajniejsze niż narzekanie na komercję, świąteczne piosenki i kolorowe wystawy, bo wolę się cieszyć tymi kolorami, zapachami i uczuciami.
źródło pinger.pl
Udanego czwartku:)

9 komentarzy:

 1. kiedyś lubiłam tak sobie planować ;) a teraz życie pędzi tak szybko, że nie ma czasu na takie planowanie ;) chętnie wróciłabym do przeszłości :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie prezencik dla jednego małego osobnika już w drodze. :D
  Kocham święta, lubię kupować prezenty, stroić mieszkanie, nawet sprzątanie w tym czasie jest jakieś lepsze. :)
  Uwielbiam chodzić na Pasterkę w wigilijną noc, śpiewać kolędy, widywać się z rodziną, ta magia świąt jest fantastyczna. Już za nimi tęsknię.

  OdpowiedzUsuń
 3. babeczka z choinką jest przepiękna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja się nie mogę doczekać, kocham ten nastrój, uwielbiam święta!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja świat zawsze się nie potrafię doczekać, ale dla mnie ten klimat powinno się wprowadzać maksymalnie od grudnia i na to czekam :) dobrze jest wszystko sobie uporządkować przed świętami albo warto pamiętać by zbytnio się wszystkim nie przejmować :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ojej. Pierwsze święta na nowym mieszkaniu to będzie mega wyzwanie! I na pewno będzie pełno emocji i świątecznej atmosferki ^^

  OdpowiedzUsuń
 7. O jaa, nawet nie zdawałam sobie sprawy, że zostało tylko 6 tygodni.. liczę na podzielenie się prezentowymi inspiracjami, bo u mnie z tym kiepsko, jak zwykle ;D

  OdpowiedzUsuń
 8. Właśnie mi uświadomiłaś parę rzeczy. Dlatego lubie czytać blogi <3

  OdpowiedzUsuń